Seminarium dla kobiet „Taktyki postępowania w sytuacji zagrożenia”

Ostatnia niedziele listopada miała w naszym klubie bardzo waleczny charakter. Odbyło się bowiem seminarium, które skierowane było szczególnie do kobiet. Było poważnie, było zabawnie, na pewno intensywnie i z wielkim zaangażowaniem. 💪

Od wyznaczania granicy dystansu, poprzez stosowanie przedmiotów codziennego użytku, do kopnięć w krocze i obron przed chwytem za włosy czy próbą napaści seksualnej – zajmowaliśmy się szerokim wachlarzem tej trudnej tematyki. Koniecznych do poruszenia aspektów jest jednak zdecydowanie więcej, przed nami więc z pewnością część druga!

Wspaniałe Uczestniczki!

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, trafne pytania, energię i wielką odwagę. Nie tylko chciałyście zmierzyć się z niełatwym tematem, ale też z własnymi oporami i blokadami. 👏👏👏 Bądźcie pewne tego, że macie (mamy! ✊) prawo stawiać granice, oczekiwać ich szanowania i to egzekwować. Nie bójcie się używać głosu, nie obawiajcie się podejmować żadnej z form prewencji. Dbanie o własne bezpieczeństwo nie ma nic wspólnego z przesadą czy „robieniem z siebie idiotki”.

Pamiętajcie:

I Unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych.

II Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, jak najszybciej się oddal.

III Jeżeli nie możesz się oddalić, walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą Ci pomóc.

IV Jeżeli nie możesz się oddalić i nie masz dostępu do żadnych przedmiotów, walcz ze wszystkich sił, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń.

Krótki wycinek świetnej pracy Uczestniczek szkolenia, możecie obejrzeć w poniższym filmie:


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *